Kraj Vysočina zruší kolem padesáti vlakových spojů

Jihlava - České dráhy plánují v březnu zrušit asi padesát vlakových spojů na Vysočině. Kraj potvrdil, že ke zrušení spojů dojde, oficiální jízdní řád ale zatím nevydal. Vlaky by měla nahradit autobusová doprava.

Na internet se dostal neoficiální seznam spojů, které by měly být zrušeny. Kraj ovšem nepotvrdil jeho platnost. „V současné době pravdivost údajů kolujících po internetu mohou potvrdit pouze ČD jako zhotovitel jízdních řádů,“ vysvětluje situaci Eva Neuwirthová z krajského úřadu.


Mluvčí Český drah Ondřej Kubala označil seznam za neoficiální a nevyloučil, že se jeho konečná podoba může ještě změnit. Zrušeny by měly být nejméně vytížené večerní, sváteční, prázdninové nebo víkendové spoje.


Konečné rozhodnutí o provozu vlakových spojů je na krajském úřadu Vysočina, který si stávající spoje objednává. Vlaky by měla nahradit autobusová doprava, která je levnější. „Náklady na jeden vlakokilometr jsou asi 60 Kč a u autobusu je to asi 15 Kč,“ zdůvodňuje rozhodnutí Kraje Vysočina Neuwirthová.