Topolánek se omluvil za to, že maják do Brna použil jen chvílemi

Praha - Premiér Mirek Topolánek se dnes omluvil za rychlou jízdu na nedělní tenisový zápas mezi Českem a Slovenskem v Brně. Uvedl, že jeho auto jelo průměrnou rychlostí 150 kilometrů v hodině, na což má jeho ochranka při zapnutém majáčku právo. Konstatoval, že chvílemi jeho auto použilo maják, a on se omlouvá za to, že majáček nebyl zapnut po celou dobu jízdy.

Jeho účast na zápase byla podle Topánka dlouhodobě plánována. Podotkl, že nepoužil vrtulník, k čemuž má oprávnění. Topolánek po zasedání vlády uvedl, že vzdálenost mezi Prahou a Brnem urazilo jeho auto za jednu hodinu a dvacet minut. Na dálnici platí nejvyšší povolená rychlost 130 kilometrů v hodině. Podle premiéra byla jízda po relativně prázdné dálnici nicméně bezpečná.

Televizní debatu šéfů sněmovních stran v České televizi o blížící se prezidentské volbě opustil Topolánek ve 13:00 poté, co skončila její první část na ČT1. Pak pokračovala bez Topolánka do 14:00 na ČT24. Předseda vlády k tomu řekl, že o programu besedy se dozvěděl až minulý týden, zatímco jeho účast na tenisovém turnaji v Brně byla naplánována už dřív. Účastí na zápase chtěl premiér podpořit českou reprezentaci.