Melčák s Pohankou budou hlasovat pro Klause, protože s ním mají „dobrou zkušenost“

Praha - Miloš Melčák a Michal Pohanka dají při volbě prezidenta svůj hlas Václavu Klausovi, neboť podle jejich slov i přes určité sympatie k názorům Jana Švejnara nakonec rozhodla dobrá zkušenost se současným prezidentem.

„Rozhodli jsme se, že budeme volit kandidáta, pro kterého není post prezidenta začátkem politické kariéry, ale jejím vyvrcholením. Proto budeme oba volit Václava Klause,“ uvedl Melčák v rozhovoru pro Hospodářské noviny. „V některých otázkách jsou nám sympatické i názory Jana Švejnara, ale dobrá zkušenost s panem prezidentem Klausem nakonec rozhodla,“ doplnil Pohanka.

Kandidát ODS Klaus se tak opět o něco přiblížil prezidentské obhajobě. Pokud volba dospěje do třetího kola, bude rozhodovat každý hlas. A právě hlasy „přeběhlých“ poslanců mohou nakonec rozhodnout. Oba poslanci uvedli, že se rozhodli sami. Předseda ODS Mirek Topolánek ani vyjednavač Klausovy podpory Miroslav Šlouf je prý přesvědčovat nemuseli, napsal server.

„Přeběhlíci“ z řad ČSSD byli jedním z argumentů sociálních demokratů při prosazování veřejné volby prezidenta. Místopředseda poslaneckého klubu ČSSD David Rath se domnívá, že by se tak nemohla opakovat situace, za které získal důvěru Topolánkův kabinet. Vzniku vlády výrazně pomohly právě hlasy Melčáka a Pohanky, což vyvolalo domněnky o jejich uplacení.