Soud začne řešit únos Krejčířova obchodního partnera Konečného

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 dnes začne projednávat případ kosovského Albánce Jetullaha Mjekiqiho, který je obviněn z únosu podnikatele Jakuba Konečného. Pokyn k únosu měl přijít od uprchlého miliardáře Radovana Krejčíře. Orgány činné v trestním řízení případ rozdělily na dvě kauzy. Soud  tak bude probíhat s vyloučením Krejčíře. Jeho podíl na únosu je stále vyšetřován. Konečný je pohřešován od března 2005 a spekuluje se o tom, že je mrtvý.

Albánec Mjekiqi podle policie na pokyn Krejčíře unesl Konečného v dubnu 2002. Skupinou Albánců pak měl být Konečný donucen ke vstupu do automobilu a převezen do rekreační zóny na Orlíku. Následující den byl údajně přemístěn do firmy ve Všenorech u Prahy, kterou v té době vlastnil Radovan Krejčíř. Zde měl být podle reportéra ČT Dalibora Bártka donucen k podepsání určitých bianco směnek, dokumentů a daňových dokladů. Ve prospěch Krejčíře měl také převést dvě nemovitosti v Dobřichovicích a Černošicích za zhruba 35 milionů korun. Vše na základě údajného dluhu, který měl Konečný vůči Krejčířovi mít. 

„Po domovních prohlídkách nalezla policie mimo jiné dopis Jakuba Konečného, který přesně popisoval průběh událostí, kvůli nimž je dnes Mjekigi souzen. Je to jeden z klíčových důkazů, který policie zajistila,“ uvedl Dalibor Bártek. Konečný v březnu 2005 znovu zmizel a je stále pohřešován. Spekuluje se o tom, že již nežije. Mjekiqi byl kvůli únosu Konečného obviněn předloni v lednu.