Prezidentští kandidáti ještě dva dny před volbou usilují o hlasy

Praha - Prezidentští kandidáti Václav Klaus a Jan Švejnar pokračují v předvolební kampani. Současný prezident dnes navštíví poslanecký klub ČSSD. Tuto návštěvu můžete sledovat živě na ČT24, a to od 11:00. Ekonom Švejnar zase zamíří ke komunistickým poslancům a ve 14:00 výsledky dnešního jednání představí veřejnosti. Brífink odvysílá opět živě ČT24.

Sociálnědemokratičtí poslanci rozhodli, že setkání s prezidentem Klausem otevřou médiím. Tvrdí, že občané mají právo slyšet, na co se budou poslanci hlavy státu ptát a jak jim Klaus bude odpovídat. ČSSD už dříve oficiálně podpořila Švejnara. Vedení komunistů svůj postoj k prezidentským kandidátům oznámí ve čtvrtek.

Na návštěvu k zákonodárcům se chystá na vlastní žádost i premiér a předseda ODS Mirek Topolánek. S poslaneckým klubem KDU-ČSL bude probírat rovněž nadcházející volbu prezidenta. Křesťanští demokraté zatím sympatizují s oběma prezidentskými kandidáty.

Dnes bude také o volbě prezidenta jednat organizační výbor sněmovny. Jeho členové proberou, jak volbu prezidenta, která proběhne v pátek 8. února, zorganizují. Volbu zahájí zákonodárci společnou schůzí sněmovny a senátu na Pražském hradě.