Na Klause vsadili sázkaři až půl milionu korun

Praha  - Sázkové kanceláře mají těsně před prezidentskými volbami jasno. Novým prezidentem se stane Václav Klaus a každé jiné jméno bude obrovským překvapením. Klaus byl hned od počátku favoritem v očích bookmakerů a jejich názor podpořili i sázkaři. Jeden sázkař vsadil na vítězství Klause v součtu již 500.000 korun.

„Sázky na vítězství Václava Klause v prezidentských volbách jsou několikanásobně vyšší než sázky na vítězství Jana Švejnara,“ řekla mluvčí firmy Chance Jana Pokorná. Naopak obdobné objemy sázek na Klause i Švejnara hlásila Sazka. „Je to dáno pravděpodobně tím, že kurz vypsaný na Jana Švejnara je atraktivnější,“ uvedl mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Řečí sázkových kurzů je u většiny společností na Klause možné sázet v
poměru 1,2:1. V tomto případě vsazená stokoruna znamená vyhraných 120 korun. Hlavní protikandidát Švejnar si stál mnohem hůře a měl vesměs kurz 4:1. Případná výhra další osoby by už byla senzací.

Společenské sázky, kam sázky na příštího českého prezidenta patří, jsou
sice pro kanceláře spíše jen doplňkem sportovně střižené herní nabídky, ale souboj Klaus-Švejnar přilákal i několik vkladů, které jsou málo časté i při sázkách na fotbal nebo hokej.

I podle atraktivnosti sázek ovšem měla stávající hlava státu navrch.
Společnost Tipsport loni v červnu přijala na úspěch Klause sázku za 300.000 korun, tedy více než průměrný roční výdělek v Česku. V té době byl kurz ještě 1,5:1, takže možná výhra by činila 450.000 korun.

V tomto týdnu stejný sázkař vsadil na Klause dalších 200.000 korun. „Nyní má vsazeno půl milionu korun a inkasovat může v případě vítězství současného prezidenta 690.000 Kč,“ doplnil mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek. Na Švejnara byl zatím nejvyšší jednorázový vklad 100.000 korun.

„Počty přijatých sázek rostou a předpokládáme, že zájem bude do pátku ještě kulminovat,“ očekával přitom Zikmund.

Kurzy na vítěze prezidentských voleb
Kurzy na vítěze prezidentských voleb