Státní lesy prodloužily termín uzavírání smluv na těžbu

Praha - Státní lesy České republiky prodloužily do jedenáctého února termín pro uzavírání smluv s vítězi tzv. střednědobých tendrů na práci v lesích. Původní termín byl prvního února, po něm měli na jednotkách bez podepsaných smluv pracovat na základě opcí dosavadní smluvní partneři.

Tendry a smlouvy na těžební práce v lesích s dodavateli byly noční můrou pro všechny bývalé generální ředitele státních lesů. Od roku 2004 vyústil každý tendr v žaloby a stížnosti k antimonopolnímu úřadu, dokonce i k reklamacím ze strany lesnických firem v Bruselu. Právě problémy s tendry stály za odvoláním všech bývalých generálních ředitelů.
 
Nové vedení lesů v čele s Jiřím Novákem ale zatím dokáže všechny problémy s tendry řešit, odsunutí termínu, dokdy měly být smlouvy uzavřeny, je snahou v poklidu dořešit všechny smluvní podmínky.
 
Státní lesy zatím z 257 tendrů na léta 2008 až 2010 uzavřely smlouvy na celkem 205 jednotkách za cca 11 miliard korun. Na zbylých jednotkách jednání finišuje, pouze u čtyř se vyskytly problémy.