Hromadná nehoda komplikovala dopravu na Liberecku

Liberec - Série nehod s desítkami aut blokovala dnes ráno několik hodin silnici I/35 u Liberce. Havárie se staly poblíž Stráže nad Nisou a Machnína ve směru do Děčína a také v opačném směru. Dvě děti převezla záchranná služba na pozorování do liberecké nemocnice, informovala policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Jednu z nejvíce vytížených komunikací v severních Čechách se podařilo úplně zprovoznit až kolem 12:30.  „Havarovalo celkem 20 aut. Ve směru na Děčín od odbočky na Stráž nad Nisou k obalovně u Machnína se staly čtyři nehody. Havarovalo tam pět vozidel. Ve směru od Chrastavy se odehrály dvě nehody a zapojilo se do nich 15 vozidel,“ konstatovala Suchánková. Policisté odkláněli dopravu na objížďku přes Machnín. 

Policisté varují řidiče v Libereckém kraji před rychlou jízdou a vyzývají je k opatrnosti. Před 8:00 začalo na Liberecku a Jablonecku na vymrzlé komunikace pršet a vytvářela se na nich tenká, ale velmi nebezpečná vrstva ledu. Na Českolipsku a Semilsku policisté žádné větší problémy na silnicích nezaznamenali, omrzlice tam nepadala. Na Jablonecku vyšetřovali policisté okolo 8:00 pět lehkých nehod. „Hlavní tahy už jsou posolené, vedlejší vozovky stále ještě kloužou,“ upozornil po 9:00 operační důstojník jablonecké policie.

Série dopravních nehod zastavila ráno dopravu na silnici I/35 u Liberce.
Série dopravních nehod zastavila ráno dopravu na silnici I/35 u Liberce.
Více fotek
  • Série dopravních nehod zastavila ráno dopravu na silnici I/35 u Liberce. autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/1/89/8853.jpg
  • Dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Liberecku. autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/1/89/8854.jpg