Středočeská policie dnes kontroluje autosedačky a zapnuté pásy

Praha - Policisté ve středních Čechách, ale i v ostatních regionech v Česku opět udeřili na řidiče. Tentokrát v rámci celoevropské akce organizované Evropským sdružením dopravních policií Tispol. Hlídky kontrolují především používání bezpečnostních pásů a dětských sedaček, potvrdil ředitel středočeské policie Václav Kučera.

„Nebudu prozrazovat detaily, protože to je věc operativního nasazení. Chtěli bychom se pohybovat na více místech,“ poznamenal.

Podle serveru Týden.cz není dnešní akce primárně zaměřena na klasické přestupky, jako je překročení rychlosti či alkohol v krvi. "Policisté kontrolují především bezpečnostní pásy a zádržné systémy, tedy dětské
sedačky," řekl serveru mluvčí policejního prezidia Petr Procházka.

Kučera uvedl, že další dopravněbezpečnostní akce nejen v rámci celé
republiky a s různým zaměřením se budou ve středních Čechách opakovat v blízké budoucnosti. „Připravujeme nárazové akce tohoto typu, v tom se určitě angažovat budeme,“ dodal.

Poslední velké kontroly spustili středočeští policisté minulé úterý, kdy
zastavili celkem 1 900 řidičů. Přestupek zaznamenali u 341 z nich. Nejčastějším prohřeškem byl špatný technický stav vozidla a překročení
povolené rychlosti. Blokové pokuty ale dostali i tři cyklisté a policisté během akce zadrželi také pět pachatelů trestné činnosti.