Bursík se omluvil Zubové za hrubý e-mail, který jí poslal omylem

Praha - Předseda Strany zelených Martin Bursík se Olze Zubové omluvil za e-mail, který jí včera omylem poslal. Zelená poslankyně obdržela od Bursíka e-mail s vulgárním výrazem a kritikou jejího chování. E-mail byl zřejmě určen jiné poslankyni zelených, Kateřině Jacques. Bursík ale popřel, že by se obsah e-mailu týkal Zubové. Předseda zelených svého činu lituje. Omluvou ale považuje celou kauzu za uzavřenou.

„Byl to zkrat, člověk někdy udělá chybu, je potřeba umět chybu přiznat a omluvit se. Mrzí mě to,“ řekl Bursík. Omluvu mu doporučili i jeho straničtí kolegové. Podle nich byl Bursík ve velkém fyzickém vypětí, a proto se mu omyl s odesíláním e-mailu stal.

O tom, že obsah inkriminovaného e-mailu se opravdu týkal Zubové, je přesvědčena místopředsedkyně zelených Dana Kuchtová: „Jsem přesvědčena o tom, že to bylo určeno Olze Zubové, protože to bylo Reply na e-mail, který posílala.“

Olgu Zubovou pravděpodobně lékaři v neděli propustí z nemocnice, a tak by se mohla zúčastnit příštího zasedání poslaneckého klubu. Zelení by tak mohli případ projednat, minulé pondělí se totiž usnesli, že se o problému nebudou bavit bez hlavní aktérky.

Poslankyně Zubová v neděli večer Bursíkovi zaslala e-mail, v němž se omluvila z úterního jednání poslaneckého klubu. Jako důvod uvedla další operaci. Asi za hodinu jí podle informací televize Nova poslal e-mail Bursík. „Ona ta kráva nás už ani neumí oslovit. To je neuvěřitelný. Donutíme je ke spolupráci silou, Kaťuško. Políbení, Martin,“ píše se podle Novy v e-mailu.

Bursík a Jacques už dříve vyjádřili nesouhlas s neúčastí Zubové při druhé prezidentské volbě, konkrétně s tím, jak oznámila svou absenci.

„Já jsem někdy v noci unavený odklikl reakci, která se netýkala ani Olgy Zubové, ani nebyla určena jí,“ uvedl Bursík. Komu ale korespondence patřila, Bursík nechtěl říci. Žádný komentář k tomu neposkytla ani Kateřina Jacques.