Za sexuálně motivovaný únos padl trest 6,5 let vězení

Praha - Německou občanku Marcelu Linhartovou poslal pražský vrchní soud za únos jednadvacetileté ženy na 6,5 let za mříže. Hlavní strůjce sexuálně motivovaného únosu Stanislav Slabihoudek nemohl být souzen, protože se při zatýkání zastřelil. Linhartová proti dnešnímu rozsudku může podat pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

 

Vrchní soud ještě o jeden rok zpřísnil původní rozsudek ústeckého krajského soudu.

Ženu únosci potkali v srpnu 2006, když si je stopla na své cestě z Karlových Varů do Prahy. Po několika kilometrech jízdy Slabihoudek vytáhl nůž a pistoli a ženu napadl. Když ji přemohl, únosci ji odvezli do jejich domu v Pňovičkách. Zde měli v podkroví připravenou speciální místnost vybavenou polstrovanými dveřmi, postelí s řetězem a gynekologickým křeslem. Unesenou ženu zde věznili téměř šest dnů, než se jí podařilo utéci a vyhledat pomoc.

Během únosu byla žena po celou dobu přivázána k posteli, na očích měla lyžařské brýle přelepené páskou. Únosci ji fotografovali v různých polohách, některé ze snímků označil prvoinstanční soud za pornografické. Podávali jí také léky a několikrát píchli neznámou látku. Ženě se podařilo utéci až v okamžiku, kdy Slabihoudek zapomněl klíče v jejích poutech.

Obhájkyně Linhartové pro svojí klientku žádala podmíněný trest kvůli tomu, že ji k činu údajně pod výhružkami Slabihoudek nutil. Soud jí ale neuvěřil. Linhartová má německé občanství, žije střídavě v Čechách a Německu.