Liberecký magistrát prodal parkoviště pro vozíčkáře z univerzity

Liberec - Liberecký magistrát prodal pozemek, který v minulosti používala technická univerzita jako parkoviště pro tělesně postižené studenty. Univerzita se o dražbě místa pro tři auta u budovy S v centru města vůbec nedozvěděla a vozíčkáři nyní nemají kde parkovat. Novinářům to řekla mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková.

„Magistrát nám v minulosti vyhradil parkoviště v Liliové ulici, aby ho mohli využívat univerzitní studenti a klienti chráněné dílny Tulipán. Dílna slouží také jako tréninkové středisko pedagogické fakulty,“ dodala Kočárková. Nový majitel pozemku parkoviště po dražbě oplotil a nemohou tam již s autem stát mimo jiné tři studenti - vozíčkáři, kteří dojíždějí do budovy S.

Podle Kočárkové požádal kvestor univerzity Vladimír Stach primátora Jiřího Kittnera dopisem o pomoc při zajištění jiného vyhrazeného parkování poblíž budovy S. O problému s parkováním v Liliové ulici ale dnes dopoledne Kittner ještě nevěděl. „Dopis od kvestora mi ještě nepřišel. Až ho dostanu, začneme se problémem určitě zabývat,“ prohlásil primátor.

Univerzita dokončila v budově S rekonstrukci bezbariérových prostorů pro chráněnou dílnu Tulipán v roce 2004. Další peníze vložila do vybudování plošiny pro pohyb vozíčkářů po budově.