Dopravní kolize ve Spojených arabských emirátech si vyžádala šest mrtvých a 300 zraněných

Abú Zabí - Nejméně šest mrtvých a 277 zraněných si dnes vyžádala hromadná kolize desítek osobních vozů a autobusů ve Spojených arabských emirátech. Podle policie zřejmě dosud nejtěžší dopravní nehoda v emirátech se stala za husté ranní mlhy u hlavního města emirátů Abú Zabí.

Agentura AFP s odvoláním na policejní zdroj napsala, že se srazilo kolem 200 vozů. Mezi nimi bylo podle agentury Reuters i 12 autobusů, vezoucích do práce celkem asi 300 dělníků. Zhruba 20 vozidel zcela shořelo.
   
Počet obětí hromadné nehody, která se stala kolem šesté hodiny ranní místního času (03:00 SEČ) v úseku s nejvyšší povolenou rychlostí 120 kilometrů v hodině, může podle místních úřadů vzrůst. Řada zraněných je totiž ve velmi vážném až kritickém stavu.
   
Televizní záběry z místa nehody ukazují shořelé vraky, roztříštěné sklo a plechy rozmetané po celé vozovce. Dálnice spojující Abú Zabí s hospodářskou metropolí Dubají byla po většinu dne zablokována, policie a záchranáři evakuovali zraněné a odstraňovali vozidla.