Dceru Ondřeje Neffa zřejmě zavraždil její manžel

Praha - Policie obvinila z vraždy dcery spisovatele a publicisty Ondřeje Neffa Ireny jejího manžela Roberta Neffa Nováka, který se k činu přiznal. Informaci potvrdil mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek. Policisté už našli také tělo zavražděné.

Trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z omezování osobní svobody podal Ondřej Neff po 24. únoru, kdy začal svou osmadvacetiletou dceru postrádat. Ve večerních hodinách měla údajně odejít do fitcentra, kam ale nikdy nedorazila.

Na základě opakovaných výslechů začali kriminalisté podezřívat manžela zmizelé ženy, osmatřicetiletého Roberta Neffa Nováka. Včera ho zadrželi a muž se k činu doznal.

Dnes policie provedla v domě Ireny Neffové domovní prohlídku. V příkazu, který Neff před jejím začátkem obdržel, byly podle jeho slov uvedeny „šokující“ skutečnosti. „Konstatuje se tu, že poslední stopa po mé dceři končí 23. února … a že toho večera se s ní pohádal její manžel,“ uvedl spisovatel.

K vraždě skutečně došlo po slovní rozepři, potvrzuje Ladislav Bernášek. Novák svou ženu fyzicky napadl a následně usmrtil. Tělo pak odvezl osobním vozem poblíž Rudné u Prahy a zde ho zakopal v lese. Osobní věci své ženy hodil v igelitové tašce do Vltavy nedaleko Radotína.