Milevská radnice chce přesunout autobusové nádraží

Milevsko - Milevská radnice chce zrušit autobusové nádraží v centru města a postavit nové na jeho okraji. Místní lidé s tím ale nesouhlasí a obávají se, že na místě autobusového nádraží vystaví soukromá firma supermarket. Navíc obyvatelé okolních obcí by pak měli delší cestu k lékaři a na úřady.

Radnice argumentuje tím, že plocha současného nádraží je příliš velká. Ubylo autobusových spojů a navíc na nádraží chybí zázemí pro cestující, takže bude nejlepší přesunout ho do jiné lokality. Místní lidé však s přemístěním na okraj města nesouhlasí a organizují petiční akce.
 
Někteří milevští zastupitelé s názory občanů souhlasí: „Přikláním se k tomu, aby autobusové nádraží bylo zachováno. Mohlo by se zmenšit a na zbytku udělat třeba parkoviště,“ vyslovuje svůj názor zastupitel Josef Kašpar.
 
Vedení radnice ovšem tvrdí, že nové autobusové nádraží bude obyvatelům sloužit lépe. „Nádraží, jehož studie se teprve dokončuje, by splňovalo veškeré potřebné standardy,“ vysvětluje místostarosta Milevska Michal Polanecký.
 
Zástupci petičního výboru tomu příliš nevěří. Tvrdí že argumenty radnice jsou pouze záminkou pro stavbu nového supermarketu. To vedení radnice odmítá. I když soukromá společnost neúspěšně žádala o pozemek už před dvěma lety, v letošním roce podala novou žádost.