Zloději z Karlových Varů se podařilo odcizit devět aut

Karlovy Vary - Policii se po dramatické honičce podařilo chytit muže, který je podezřelý z toho, že v okolí Karlových Varů během jednoho měsíce ukradl nejméně devět aut. Krádeže v lázeňském městě nejsou ničím neobvyklým, z centra každoročně mizí několik stovek automobilů.

Při poslední z krádeží překvapili policisté zloděje, který jim začal ujíždět. Během pronásledování, narážel zloděj do policejního auta a snažil se ho vytlačit ze silnice. Šestatřicetiletý dopadený je podezřelý i z toho, že s ukradenými vozy páchal další trestnou činnost. „V současný době je zahájeno trestní stíhání pro patnáct trestných činů," předkládá situaci Josef Kutil, náměstek ředitele karlovarské policie.
 
Pátrání po ukradených autech je jednou z každodenních povinností policie. Podle odborníků zloděje lákají hlavně centra velkých měst. Ze statistik vyplývá, že jen z Karlových Varů a okolí odcizí zloději každý den nejméně jedno auto. „Na území Karlovarského kraje bylo v loňském roce odcizeno celkem 400 motorových vozidel," dodává mluvčí západočeské policie Jolana Číhová.
 
Robertu Paceltovi ukradl zloděj auto přes den z hlavní karlovarské třídy. Způsob krádeže, který zaznamenala jedna z bezpečnostních kamer, ho šokoval. Přijel chlap v modrém saku, vzal klíček, otevřel auto, nastoupil a odjel. Během patnácti vteřin bylo auto fuč," popisuje své zkušenosti okradený obyvatel Karlových Varů.
 
V současnosti mají zloději na běžné zámky speciální nářadí. Nezastaví je ani elektronické systémy. „Otevřou motor, tam vám najdou řídící jednotku a vymění za svojí, ke které mají klíče," vysvětluje současné postupy zlodějů specialista na zabezpečovací systémy Petr Pokorný.

Šestatřicetiletý zloděj je obviněn z několika trestných činů a podezřelí z několika dalších, které se stále prověřují. Jen za útok na policisty hrozí muži až pět let vězení.