Řidič měl při velikonoční havárii skoro tři promile

Jablonec nad Nisou - U soudu skončí několik motoristů z Libereckého kraje, kteří během velikonočních svátků řídili svá vozidla pod vlivem alkoholu. Třicetiletému muži z Jílového na Jablonecku, který zavinil v pondělí odpoledne nehodu na mezinárodní silnici E65, policisté naměřili v dechu téměř tři promile alkoholu. Motorista navíc usedl za volant i přes zákaz řízení. Policejní komisař muže obvinil z ohrožení pod vlivem návykové látky a z maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Tři promile odpovídají zhruba deseti naráz vypitým pivům. „Podnapilý muž jel okolo 16:00 s Citroënem ZX z obce Plavy směrem na Železný Brod. V Držkově narazil zezadu do Opelu Vectra, který zastavil před přechodem pro chodce. Řidič citroënu z místa nehody ujel, policisté ho ale zanedlouho dopadli,“ dodala Knopová.

Na Liberecku vyrazilo v pondělí odpoledne na dopravní kontroly 20 policistů. V Machníně přistihla hlídka za volantem pětatřicetiletého muže s bezmála 1,3 promile alkoholu v dechu. Podobně jako motorista z Jílového na Jablonecku i on jel autem navzdory zákazu řízení. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tři roky vězení.

Na velikonoční pondělí, dvě hodiny po půlnoci, dopadli policisté opilého řidiče také v České Lípě. V dechu mu naměřili 1,73 promile alkoholu. Jde o množství, jež se rovná asi šesti naráz vypitým pivům.

Na Jablonecku boural podnapilý řidič již v sobotu před půlnocí. Jedenadvacetiletý mladík s 1,21 promile v dechu dostal smyk v zatáčce ve vesnici Huntířov a narazil do svodidla. Na obvinění z trestného činu řízení pod vlivem návykové látky stačí jedno promile alkoholu.