Středočeští policisté kontrolovali dodržování váhového limitu kamionů

Malý Újezd - Na čtyřech místech silnice I. třídy z Mělníka do Mladé Boleslavi dnes řidiči potkávali početné hlídky policistů, kteří v rámci dopravní akce X kontrolovali nejen rychlost a stav osobních vozidel, ale na dvou místech kamiony také vážili. Většina nákladních aut váhový limit splnila, hromadily se však jiné přestupky. Cílem celé akce je především donutit kamiony zůstávat na dálnicích, řekla mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

„Co se osobních vozidel týká, nejčastějším přestupkem je samozřejmě rychlost. Kamiony pak mají často nedostatečný technický stav nebo jejich řidiči nedodržují povinné bezpečnostní přestávky,“ řekla mluvčí. Na dvou stanovištích řidiči kamionů najížděli na váhy. „Váha aut byla většinou v pořádku, zatím nevím, jestli se v tomto směru vůbec někdo provinil. Celkové výsledky akce budou ve čtvrtek ráno,“ uvedla Budská.
   
Cílem jak této akce, tak dalších podobných, jež budou následovat, je především donutit kamiony zůstat na dálnicích a nesjíždět na silnice nižších tříd. „Chtějí se vyhnout mýtu a tyto silnice pak ničí, problémem je i hluk v obcích. Navíc pokud dojde k nehodě, je většinou celá silnice neprůjezdná,“ dodala Budská.
   
Vážení kamionů se bude opakovat víckrát do roka, velký zájem na tom má i Středočeský kraj. „S policií v tomto směru úzce spolupracujeme. Máme již zpracován harmonogram dalších akcí. Chceme, aby kamiony zůstaly na dálnicích,“ řekl hejtman Petr Bendl.