Silniční most v Otrokovicích čeká rozsáhlá rekonstrukce

Otrokovice - Silniční most nad řekou Dřevnicí v Otrokovicích na Zlínsku čeká rozsáhlá rekonstrukce. Bude uzavřen od začátku května do konce července, motoristé tedy musejí počítat s dopravním omezením. Objížďka povede kolem areálu firmy Barum Continental po Objízdné ulici. Informovala o tom otrokovická radnice.

„S ohledem na stav mostu s rekonstrukcí již nemůžeme dále čekat. Jsem si vědom komplikací, které řidičům rekonstrukce mostu přinese, ale s ohledem na bezpečnost most vyžaduje zásadní opravu,“ uvedl vedoucí odboru územního plánování a investic otrokovické radnice František Žák. Doprava na mostě bude uzavřena v obou směrech. Oprava si vyžádá investici 15 milionů korun, hrazena bude z rozpočtu města.
   
Uzavírka mostu způsobí motoristům na Zlínsku další dopravní komplikace. Nyní silničáři v Malenovicích opravují frekventovanou komunikaci I/49, hlavní příjezdovou trasu do Zlína ve směru od Otrokovic. Oprava, kvůli které se místy tvoří kolony v obou směrech, potrvá zřejmě až do konce dubna.