Příbramské nádraží se má do dvou let změnit v moderní terminál

Příbram - Příbramská radnice se rozhodla investovat 63 milionů korun do rekonstrukce autobusové nádraží. Radní ho během dvou let plánují změnit na moderní dopravní terminál. 5 milionů z potřebné částky by mělo najít město ve své pokladně, 58 milionů pokryjí fondy Evropské unie. Radnice v létě vypíše nové výběrové řízení na dodavatele stavby, která by pak měla začít na podzim, sdělil dnes místostarosta Petr Kareš.

Na nádraží vznikne multifunkční budova s moderním sociálním zařízením, místností pro matky s dětmi, výtahem pro invalidy, služebnou městské policie, stánkem s občerstvením a infoboxem. Terminál propojí městskou hromadnou, autobusovou a vlakovou dopravu.

Projekt počítá se zrušením autobusových zastávek v ulici Československé armády. Na jejich místě vznikne 66 parkovacích míst a nový zastávkový záliv pro MHD. „Dále plánujeme zřídit v areálu nádraží kamerový systém, který přispěje ke zvýšení bezpečnosti,“ dodal Kareš.

Přestavbu nádraží radnice připravuje několik let. Už jednou na ni město dostalo evropskou dotaci, kvůli neúměrnému navýšení plánovaného rozpočtu ale výběrové řízení na dodavatele zrušilo a dotaci vrátilo. Na projekt o rozpočtu 76 milionů korun tehdy dostalo dotaci 40 milionů korun, zbylých 36 milionů korun by muselo uhradit z vlastních zdrojů.