Dlouhodobé znásilňování dcery zůstane zřejmě bez trestu

Ostrava - Před dvaceti lety Josef Šablatůra svoji dceru opakovaně znásilňoval a týral. Dokonce s ní zplodil tři děti. Podle verdiktu ostravského krajského soudu jsou jeho zločiny promlčené. Rozsudek ale ještě není pravomocný, státní zástupkyně se proti němu na místě odvolala. Případ proto projedná ještě vrchní soud.

Co se stalo, je už bohužel promlčeno, okomentoval ostravský soudce osvobozující rozsudek. Dceři Josefa Šablatůry bylo 16 let, když ji začal znásilňovat. S jateční pistolí v ruce jí pak vyhrožoval, že ji zastřelí, pokud se komukoliv svěří. Sám však popírá, že by jakékoli děti měl. „Jsem bezdětný,“ tvrdí. Testy DNA ale prokázaly, že je skutečně otcem své dcery a jejích dnes už dospělých dětí.

„Otázka promlčení je otázkou právního názoru. V tomto případě je to velmi diskutabilní,“ vyjádřila se k verdiktu státní zástupkyně Dana Masná. Na místě se proti němu také odvolala.

Šablatůra ale od soudu přece jen neodešel bez trestu. Dostal podmínku za to, že ještě před třemi lety s ním měla jeho dcera už dobrovolný pohlavní styk. „Podívejte se, pokud vás ženská z něčeho obviní, nemáte žádnou šanci k obhajobě,“ opakoval po skončení soudu Šablatůra.