Nadace Naše dítě startuje kampaň proti týrání dětí

Na dnešek připadá Mezinárodní den pohřešovaných dětí. Je spojen se smutnou statistikou - jen za letošek evidují policisté v Česku celkem tři a půl tisíce případů. Nadace Naše dítě si tento den vybrala pro start nové kampaně, která má upozornit na týrání dětí. To totiž s jejich útěkem a zmizením často souvisí.

Kampaň chce upozornit hlavně na formy psychického a fyzického týrání dětí, proto se nese v duchu hesla Pískejme faul, dejme týrání dětí červenou kartu! Podle ředitelky nadace Naše dítě Zuzany Baudyšové jsou statistiky týraných dětí alarmující, ročně je to 20 až 40 tisíc dětí. „Bohužel v loňském roce bylo dvacet dětí utýráno k smrti."

Symbolem kampně je červená karta s píšťalkou, dobrovolníci je budou za 30 korun prodávat až do neděle 1. června. „V té kartě je desatero rodičů a desatero dětských práv. Zároveň je tam i číslo, na které se můžou všichni obrátit, když je dítěti hrubě ubližováno," dodává Baudyšová.

Kampaň svým jménem zaštítila známá jména, patrony té letošní jsou modelka Radka Kocurová a fotbalista Tomáš Rosický. Výtěžek z prodeje píšťalek poputuje na speciální projekty nadace. V minulém roce peníze pomohly třeba v rozvoji stacionářů na pomoc týraným dětem nabo v provozu Linky bezpečí.

Všichni, kdo by chtěli finančně podpořit kampaň, tak mohou učinit zasláním esemesky ve formátu DMS NASEDITE na telefonní číslo 87777.