Z milionového podvodu na pražském magistrátu už policie obvinila šest lidí

Praha - Policie obvinila dalšího člověka v souvislosti s případem ztracených peněz z účtu pražského magistrátu. Po padesáti milionech, které byly zřejmě převedeny na účty do zahraničí, policie stále pátrá. "V této chvíli je stíháno šest osob, poslední obvinění padlo začátkem května. Všichni jsou stíháni vazebně," řekla České televizi mluvčí Městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Vyšetřování stále pokračuje, proto policie nechce sdělovat žádné další informace.

Zdroj: Prezentace poradenské firmy Private Equity Intell

Pražské radnici peníze chybí od začátku roku. Tehdy je měl pracovník magistrátu odeslat na účet stavební společnosti Skanska, zaslány ale byly na základě falešného čísla účtu na konto firmy Garok. Účet údajně patří dvaadvacetiletému Litevci. Z konta pak peníze putovaly na další účty. Z celé částky padesáti milionů se podařilo zablokovat jen přibližně 5,5 milionu korun.

Magistrát připustil, že by pachatelem mohl být někdo z úřadu, domníval se ale spíše, že škodu způsobil někdo zvenčí, kdo věděl, jakým způsobem na magistrátu funguje vyplácení a posílání peněz na účty. Zločin by podle pražských zastupitelů mohla mít na svědomí organizovaná skupina.