Prázdniny neomezí provoz pražské MHD tolik jako v minulých letech

Praha - Metro, tramvaje a autobusy budou o letošních letních prázdninách jezdit v Praze častěji než tomu bylo v minulých letech. Kromě špiček pracovních dní se intervaly mezi spoji v podstatě nezmění, informoval Filip Drápal ze společnosti Ropid, která organizuje hromadnou dopravu v metropoli a v jejím okolí.

„Na naprosté většině linek Pražské integrované dopravy budou intervaly v pracovní dny brzy ráno, dopoledne a večer beze změny. Rovněž budou zachovány víkendové jízdní řády,“ uvedl Drápal. Ve špičkách pracovních dnů se doba mezi příjezdy spojů podle něho prodlouží o desetinu až 15 procent. Například tramvaje budou jezdit ve všední dny dopoledne po deseti minutách, loni byl interval dvanáctiminutový, dodal Drápal.

Mírně budou podle něho prodlouženy intervaly v dopoledních hodinách všedních dnů u některých autobusových linek. Bude jich deset proti 17 loni, podotkl Drápal. Na některých linkách bude provoz dokonce posílen. Častěji bude vždy dopoledne a o víkendech jezdit autobus číslo 114 ke koupališti Šeberák. Na lince číslo 217 na Strahov budou nasazeny kloubové autobusy.

„K omezování provozu ve špičkách dochází kvůli nižší poptávce o prázdninách, kdy děti nechodí do školy a lidé si často vybírají dovolenou. Na cestovní dobu či obsazenost vozidel to nemá téměř žádný vliv,“ dodal Drápal.