V Kutné Hoře budou dvě nové kruhové křižovatky

Kutná Hora - V Kutné Hoře brzy přibudou dvě nové kruhové křižovatky. Jednu vybuduje Ředitelství silnic a dálnic na silnici I/2 a druhou u obchodního domu Kaufland postaví město. Obě stavby by měly zlepšit plynulost provozu.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková uvedla, že stavba kruhové křižovatky na silnici I/2, v takzvané lokalitě U Krupičků, se zahájí i skončí letos. Náklady se odhadují na 37 milionů korun. Dodavatel stavby už byl vybrán.

Křižovatka U Krupičků nedaleko centra je jedním z míst v Kutné Hoře nejvíce zatížených dopravou. Denně jí projede na 20 000 aut. Sbíhá se do ní několik silnic. Stavbě kruhové křižovatky musejí ustoupit tři domy. Jejich majitelem je město, poslední dva objekty loni kvůli stavbě odkoupilo od jejich majitelů za zhruba 12 milionů korun.

Druhá kruhová křižovatka by měla vzniknout na výjezdu z parkoviště u obchodního domu Kaufland, kde se často tvoří dopravní zácpy. Její stavbu si vymohli obyvatelé okolních domů a zaplatí ji město. Podle místostarosty Tomáše Benady už byl záměr schválen. Stavba ale podle něj bude zřejmě dražší než původně odhadované tři miliony korun. Konečná cena vzejde z výběrového řízení na dodavatele stavby.