Náhodný kolemjdoucí zabránil vykolejení vlaku plného dětí

Jindřichův Hradec - Tragédií mohla skončit poslední květnovou sobotu cesta vlakem pro více než dvě stovky dětí a rodičů v Jindřichově Hradci. Na dětský den někdo z místní dráhy ukradl kolejové spojky. Jen pár minut předtím než vlak odjel ze stanice, oznámil tuto krádež náhodný kolemjdoucí.

Kousek za Jindřichovým Hradcem zloději odmontovali v úseku dvou set metrů 34 kolejových spojek. Zaměstnanci úzkokolejky okamžitě rozmontovaný úsek opět zprovoznili. Děti tak o svůj dětský den nepřišli.

Na jednokolejce je povolená rychlost 50 kilometrů za hodinu. Pokud by vlak na poškozené koleje vjel, mohlo dojít k vlakovému neštěstí. „Masakr, jaký z toho mohl být, by byl strašný,“ vyjadřuje se k možné nehodě Jan Šatava, ředitel Jihomoravské místní dráhy.

Dnes se poškozenou a znovu opravenou trať přijel zkontrolovat ředitel dráhy a zjistil, že šrouby, které v sobotu vyměnili, už znovu někdo povolil.

Policie nevylučuje, že ho překvalifikuje na trestný čin obecného ohrožení. Provozovatelé úzkokolejky se s podobným případem, kdy by zloději odmontovali koleje a ohrozili životy cestujících, ještě nesetkali.