Náraz auta do stromu nepřežili dva lidé

Lešná (Vsetínsko) - Dopravní nehoda se na stala silnici mezi částmi obce Lešná Jasenice a Perná nedaleko Valašského Meziříčí. Automobil se při průjezdu mírné zatáčky dostalo mimo vozovku, kde bokem narazil do stromu u cesty. Nárazem se auto přepůlilo a vypadli z něj tři mladí pasažéři. Těžkým zraněním na místě podlehl pětadvacetiletý majitel auta, který seděl pravděpodobně jako spolujezdec na předním sedadle a mladá žena, která zemřela na následky zranění v nemocnici.

„Velmi vážné zranění utrpěla i dívka, která byla po prvotním ošetření převezena do nemocnice ve Valašském Meziříčí, lékaři zvažovali transport vrtulníkem do Olomouce,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Zde odpoledne svým těžkým zraněním podlehla. Další dvacetiletá dívka utrpěla lehčí zranění, se kterým byla převezena do nemocnice druhým vozem zdravotnické záchranné služby.

Na místo neštěstí byla přivolána psycholožka hasičů, která musela poskytnout odbornou pomoc zdrceným rodinným příslušníkům a kamarádům. „Jeden z přítomných upadal do těžkých stavů a nakonec i do astmatických záchvatů. K jeho zvládnutí musela na místo znovu vyjet posádka zdravotnické záchranné služby,“ dodal Mitáček. Uvedl, že psycholožce pomáhal u více zasažených osob také hasič vyškolený k poskytování posttraumatické intervenční péče.

Nehodu vyšetřuje vsetínská policie. „Zarážející je fakt, že řidička vozidla neměla oprávnění k řízení motorových vozidel, a přesto usedla za volant. Svým nezodpovědným přístupem je tato žena podezřelá z trestných činů ublížení na zdraví a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění,“ stojí v tiskové zprávě vsetínské policie.

Při havárii došlo k většímu úniku provozních kapalin, benzinu a oleje, které hasiči zasypali sorbenty. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla vozovka asi na tři hodiny zcela uzavřena.

V tomto roce jde na silnicích Vsetínska o třetí a čtvrtou oběť dopravní nehody. Loni na Valašsku zemřelo v důsledku havárií 18 osob. Letos již na vozovkách celého Zlínského kraje zahynulo 14 lidí, v loňském roce jich bylo 61.