Žalobce přerušil stíhání Vladimíra Stehlíka kvůli nemoci

Praha - Státní zástupce přerušil trestní stíhání někdejšího šéfa kladenských hutí Vladimíra Stehlíka, pro těžkou chorobu jej totiž nelze postavit před soud. Vyšetřování kauzy Poldi, ve které byli obviněni i Stehlíkův syn Marko a bývalý ekonomický ředitel oceláren Luboš Pejpa, podle středočeského žalobce Jaroslava Jakla dál pokračuje.

Trojice mužů byla obviněna ze zneužívání informací v obchodním styku a z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Podle policie způsobili škodu zhruba 200 milionů korun. Obviněným hrozí až 12 let vězení.

Policie viní muže z toho, že neodvedli 25 milionů korun na zdravotní pojištění zaměstnanců a daň ze mzdy. Klade jim za vinu také to, že poskytovali své firmě Bohemia Art bezúročné půjčky, čímž ocelárny utrpěly škodu kolem 67 milionů korun. Další škoda za zhruba 113 milionů korun vznikla podle policie kvůli neoprávněnému vložení majetku oceláren do nově založené společnosti Poldi Steel.

Vladimír Stehlík koupil Poldi prostřednictvím firmy Bohemia Art. I se synem byl obviněn v roce 1996, oba byli čtyři měsíce ve vazbě. V té době Vladimír Stehlík rezignoval na funkci generálního ředitele; Marko prý po propuštění převedl podíl v Poldi na firmu ProWin. ProWin koupila většinu akcií Poldi Steel od firmy Bohemia Art v roce 1996. Z oceláren pak začaly mizet miliony korun. Obžalobu na představitele ProWin projednává středočeský krajský soud.