Pražská policie přistihla při kontrolách sedmnáct opilých řidičů

Praha - Při víkendové dopravněbezpečnostní akci zkontrolovala pražská policie celkem 1139 aut a zjistila 119 dopravních přestupků. Naměřila alkohol v dechu sedmnácti řidičů a šesti hned odebrala řidičský průkaz. Policistům se při kontrolách podařilo zadržet také šest pachatelů trestných činů a vypátrali jednoho hledaného člověka. Na policejním webu o tom informovala policejní mluvčí Dana Slabochová.

Podle Slabochové zastavila policie také čtyři řidiče bez řidičského oprávnění a jednoho, který u sebe neměl doklady. Další čtyři provinilci překročili povolenou rychlost a stejný počet lidí jel v autě bez připoutání. Blokovou pokutu uložili příslušníci policie i jednomu chodci. Z kontrolovaných aut jich podle Slabochové bylo 44 ve špatném technickém stavu.

Za prvních devět červnových dní zemřelo podle předběžných informací na českých silnicích už 28 lidí. To je o pět více než v prvních devíti dnech května. Od začátku měsíce se také zranilo 103 lidí a policie šetřila 3504 nehod. Počet zraněných i havárií oproti stejnému období v květnu vzrostl. Květen byl přitom z hlediska nehodovosti zatím letošní nejtragičtější měsíc. Policisté proto o víkendu uskutečnili řadu kontrolních akcí i v dalších regionech. Policejní mluvčí upozornila na zhoršující se situaci v dopravě a varovala, že dopravněbezpečnostní akce na území Čech budou pokračovat.