Představitelé magistrátu zablokovali hlavní silniční tah ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek - Vedení frýdeckomísteckého magistrátu v čele s primátorkou Evou Richterovou a jejími náměstky splnilo varování a zablokovalo hlavní silniční tah na Nový Jičín. Důvodem výstražné akce je fakt, že soud na základě aktivit ekologického sdružení Beskydčan pozastavil práce na obchvatu města.

Blokáda průtahu začala v pravé poledne v obci Zelinkovice u Frýdku-Místku a trvala přibližně 15 minut. Zástupci radnice vypnuli semafory a začli přecházet po přechodu pro chodce. Rázem se v místě začaly tvořit kolony. Denně místem projede asi 40 tisíc aut.

„Myslím si, že pro město je absolutně nemožné, aby další nárůst dopravy město zatěžoval. Pro lidi je neúnosné, aby se situace neřešila,“ řekla sociálnědemokratická primátorka Richterová s tím, že další nárůst dopravy ještě přijde, jakmile začne vyrábět Hyundai v Nošovicích.

Na protestech se nepodílí opoziční ODS, jejíž představitelé by spíše čekali, že budou demonstrovat spíše občané. ČSSD prý za 12 let od schválení územního plánu nic neudělala.

Myšlenka zablokovat silnici zazněla už v polovině dubna na jednání zastupitelů města a setkala se s příznivou odezvou. Zastupitelé trvají na stavbě důležitého tahu - na základě 13 let starého stavebního rozhodnutí se měl obchvat začít stavět hlavně kvůli narůstajícímu počtu aut a kamionů v centru. S nástupem automobilky Hyundai v Nošovicích je situace stále více komplikovanější.