V Tachově se zřítilo ultralehké letadlo, dva lidé se zranili

Tachov - Na okraji letiště Oldřichov v Tachově se dnes odpoledne zřítilo ultralehké letadlo se dvěma osobami. Stroj skončil v lesíku, vážně zraněného pilota museli vyprošťovat hasiči. Se středně těžkým zraněním pro ně došla žena, která s mužem letěla. ČTK to řekla mluvčí hasičů Plzeňského kraje Alena Marešová. Původní informace hasičů hovořila o tom, že je zraněná pouze žena.

„Muže uložili záchranáři do vakuových nosítek a vrtulník ho bude transportovat do plzeňské nemocnice,“ dodala. Podle mluvčí krajské záchranné služby Lenky Ptáčkové si jednačtyřicetiletá žena zaplatila vyhlídkový let v Tachově. „Při pádu lehkého letadla utrpěla tržné rány v obličeji, stěžuje si na bolest v zádech a kolena,“ dodala. Sanitka ji odvezla do Fakultní nemocnice v Plzni.

K tragickým nehodám ultralehkých letadel vyjíždějí záchranáři v České republice několikrát ročně. Letos zasahovali například v dubnu v Miroslavi na Znojemsku. Pilot stroje na místě uhořel. V pondělí si pád ultralehkého letadla na Jičínsku vyžádal dva lidské životy.