Hasiči budou odtahovat auta v Jirkově

Jirkov (Chomutovsko) - Řidiči, kteří v Jirkově špatně zaparkují, musejí počítat s tím, že jim auto odtáhnou dobrovolní hasiči. Město si dosud najímalo odtahovou službu z Klášterce nad Ohří, která auta odtahovala jen při blokovém čištění ulic. Hasiči mají mít služby nepřetržité.

Nová odtahová služba zahájí činnost v září nebo v říjnu. Hasiči pořídí na vlastní náklady ojetý nákladní vůz a na něj odtahovou nástavbu, hydraulická ruka umožní naložit kromě osobního auta i dodávku. Auto vyjde na 1,78 milionu korun.

Řidiči budou i nadále platit za odtah 1300 korun, vybrané poplatky půjdou na účet hasičů. „Počítáme s tím, že kromě nákladů na odtah bude část peněz určena i na odměny pro hasiče. Za svou službu sice něco dostávají, ale je to symbolická částka. Stát totiž financování dobrovolných hasičů převedl na města a obce,“ doplnil starosta Radek Štejnar (ČSSD).

Odtažené vozy odtahová služba umístí na parkoviště Podniku služeb Jirkov, který je stoprocentní dceřinou firmou města. Za první den parkování řidič zaplatí 100 korun, za každý další den 60 korun. Letos bylo při čištění ulic v Jirkově odtaženo 109 aut, řidiči zaplatili 141 700 korun.

Od vlastní odtahové služby si město slibuje větší efektivnost. Strážníci napočítají při obchůzkách minimálně deset až 20 špatně zaparkovaných aut denně, která brání průjezdu sanitky či hasičského vozu. Hasiči odtáhnou z ulic i vraky a také havarovaná auta při nehodách.