Špatně zaparkované auto přejelo důchodkyni

Jablonec nad Nisou - Ve středu ráno špatně zaparkované auto způsobilo v Jablonci nad Nisou lehké zranění osmašedesátileté důchodkyni. Jeho řidič ho řádně nezajistil a auto se samovolně rozjelo, informovala mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Osmadvacetiletý řidič auto zaparkoval při pravém okraji vozovky. „Vozidlo Kia Shuma se rozjelo, projelo Revoluční ulicí, překonalo železniční přejezd a vjelo v protisměru do jednosměrné ulice, kde levým předním rohem narazilo do stojícího vozidla Ford Focus,“ popsala mluvčí. Od fordu se auto odrazilo a urazilo dalších 30 metrů, pak nabouralo do sloupu veřejného osvětlení a současně lehce narazilo i do chodkyně. Ta se bude léčit asi týden.

V Libereckém kraji jde letos již o třetí podobnou nehodu. Jedna z nich se stala před pár dny v Liberci a zahynula při ní třiaosmdesátiletá žena. Druhá se stala v únoru v Jablonci nad Nisou. Auto bez řidiče tehdy těžce zranilo padesátiletou chodkyni, která utrpěla poranění břicha, hrudníku a zad a musela se podrobit operaci.

Špatné zajištění auta proti rozjetí je podle Knopové přestupkem proti silničnímu zákonu. Řidičům ale za něj žádný postih nehrozí. Škodu zpravidla zaplatí pojišťovna. Policie řidičům radí, aby po zaparkování otočili kola svých vozů směrem k obrubníku. Auto se o něj většinou zastaví. Jako spolehlivá pomůcka proti samovolnému rozjetí auta poslouží i obyčejné dřevěné klínky pod zadními koly.