Policie obdržela další trestní oznámení na Čunka

Praha - Útvar odhalování korupce a finanční kriminality obdržel v pondělí trestní oznámení na předsedu lidovců Jiřího Čunka pro podezření z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Oznámení podal správce registru dlužníků Jiří Jehlička. Podle něj prodal Čunek ještě jako starosta Vsetína podíl ve společnosti Vsetínské byty výrazně pod cenou.

Čunek již dříve čelil obvinění z korupce, když jako někdejší starosta Vsetína za prodej podílu společnosti Vsetínské byty realitní společnosti H&B Real údajně převzal zhruba půlmilionový úplatek. Loni v listopadu bylo ale stíhání proti němu definitivně zastaveno.

Nové trestní oznámení podal technický správce Centrálního registru dlužníků ČR Jiří Jehlička kvůli tomu, že Čunek jako vsetínský starosta prodal realitní společnosti jedenapadesátiprocentní podíl Vsetínských bytů výrazně pod tržní cenou, která byla nejméně 6.773.784 korun. Prodej ale nakonec vynesl městu Vsetín 3.618.000 korun.

Protikorupční policie teď zjišťuje, zda takové podezření již policie neprošetřovala v souvislosti s obviněním z přijímání úplatků. Pokud ne, předá protikorupční útvar případ vsetínské policii. Pokud se ale podobné šetření již vedlo, nebude se policie dále Jehličkovým trestním oznámením zabývat.