Honda uvede na indický trh hybridní Civic

Tokio - Honda Motor začne v Indii koncem měsíce prodávat hybridní verzi modelu Civic. Oznámila to dnes firma s tím, že automobil se stane prvním vozem kombinujícím benzinový a elektrický pohon na indickém trhu.

Zdroj: www.mesto-desna.cz Autor: Město Desná

Honda se tímto krokem snaží snížit náskok Toyoty Motor v tomto segmentu trhu. Hybridy kombinují nejčastěji benzinový a elektrický pohon, což umožňuje úsporu pohonných hmot. Popularitu těchto vozů posilují stoupající ceny ropy a rostoucí obavy ohledně životního prostředí.

Toyota je v segmentu hybridních automobilů jasnou světovou jedničkou. Honda však doufá, že se jí podaří tento stav změnit. Firma chce do roku 2015 dosáhnout prodeje 500 000 hybridních vozů ročně. Ve srovnání s loňským rokem by tak prodej zvýšila zhruba na devítinásobek.

Model Toyota Prius vstoupil v roce 1997 jako první hybridní automobil na trh a je dosud nejprodávanějším vozem svého druhu. Celkový prodej tohoto modelu nedávno překročil milion vozů. Honda prodala od roku 2001 více než 210 000 hybridních vozů Civic, napsala agentura Reuters.