Nový rondel v Prachaticích uleví dopravě

Prachatice - Nová kruhová křižovatka začala dnes sloužit řidičům v Prachaticích, jde o hlavní spojnici největšího sídliště a centra města. Objezd za zhruba 16 milionů korun nahradil klasickou a málo přehlednou křižovatku ulic Kasárenská, Husinecká a Pivovarská na příjezdu od Husince.

Práce na výstavbě klíčové křižovatky ve městě trvaly přes dva a půl měsíce. Pro obyvatele města to znamenalo největší dopravní komplikace za poslední roky. Denně totiž tímto místem projedou tisíce aut. Uzavření křižovatky odřízlo cestu lidem na sídliště, k základní škole, kinu, supermarketu či do vilových čtvrtí na Šibeničním vrchu.

Velké komplikace pocítili hlavně řidiči z největšího sídliště ve městě i na Prachaticku, na kterém žije zhruba deset procent obyvatel celého okresu. Jindy několik set metrů dlouhou trasu museli složitě objíždět. Někteří motoristé jezdili i přes areál hasičů, který je jinak neprůjezdný. Spolu s hasiči v něm sídlí záchranná služba.

Podle šéfa prachatické dopravní policie Martina Grožaje objezd vyřešil letitý problém na jednom z dopravně nejkritičtějších míst v Prachaticích.

Ve dvanáctitisícovém městě je to za poslední tři roky již třetí rondel. První vznikl na frekventované křižovatce u autobusového nádraží. Jeho stavba přišla na 13,5 milionu korun. Nová křižovatka ulehčila hlavně řidičům, kteří jedou do města od Strakonic a od Českých Budějovic. Loni stavbaři dokončili objezd na křížení ulic Slámovy, Jánské, Krumlovské a Zahradní za zhruba osm milionů korun.