Další řidič zranil člověka a z místa nehody ujel

Přerov - Neznámý řidič srazil v úterý večer u obce Černotín na Přerovsku cyklistu. Těžce zraněnému muži neposkytl první pomoc a z místa nehody ujel. Za poslední týden je to v tomto regionu už druhý takový případ. V sobotu přejel v obci Polom na Přerovsku neznámý řidič dvěma dětem nohy a ujel. Řidičům, po kterých policisté pátrají, hrozí za neposkytnutí pomoci mnohaleté vězení.

Osobní auto se srazilo s pětačtyřicetiletým cyklistou večer kolem osmé hodiny za Černotínem směrem na Milotice nad Bečvou. Cyklista objížděl přenosnou dopravní značku. Když se vracel k pravému okraji vozovky srazil jej neznámý řidič s nezjištěným vozem.

Cyklista se ještě dopravil do místa bydliště a rodina ho převezla do nemocnice v Hranicích. Utrpěl těžká zranění s předpokládanou dobou léčení až osm týdnů.

Podobná nehoda se stala také v sobotu, kdy v obci Polom neznámý řidič přejel dvěma dětem sedícím na krajnici nohy. Šestnáctiletý chlapec i o rok starší dívka utrpěli těžká zranění a skončili v nemocnici.

Podle přerovské policejní mluvčí Michaely Sedláčkové jsou případy, kdy řidiči ujedou od zraněného člověka výjimečné. „Běžně se však setkáváme s tím, že řidiči odjíždějí od nabouraných aut například na parkovištích. Tentokrát se však případy ujetí od zraněných lidí sešly v jednom týdnu,“ doplnila Sedláčková.

Policisté žádají případné svědky těchto nehod, aby se obrátili na jakoukoliv policejní služebnu nebo zavolali na linku 158.