Učitelka, která údajně šikanovala žáky, může dál učit

České Budějovice - Učitelka základní školy v Dolním Dvořišti Leona Marečková, která údajně šikanovala žáky, může dál ve škole učit. Českobudějovický krajský soud dnes potvrdil rozsudek krumlovského senátu, že výpověď, kterou dostala kvůli nepřiměřenému chování k žákům, je neplatná.

Soud své rozhodnutí odůvodnil tím, že se nepodařilo prokázat, že se skutky uvedené ve výpovědi staly či se staly tak, jak vedení školy popisovalo. Podle předsedkyně soudu Heleny Papouškové se řízení zabývalo jen tím, zda byla výpověď platná, nikoliv tím, zda je Marečková dobrou učitelkou.

„Jsem ráda, že mi nic nepotvrdili, že jsem děti nešikanovala. Do školy bych se chtěla vrátit,“ uvedla Marečková po skončení jednání. Právnička Nina Vavrochová, která zastupuje školu, se k rozsudku nevyjádřila. Proti rozsudku je ještě možné podat dovolání.

Na chování učitelky si stěžovali rodiče některých dětí. Ředitelka školy reagovala tak, že ji po opakovaných výtkách, které se táhly od října 2006, vloni v červnu propustila. Učitelka se však kvůli výpovědi ze zaměstnání obrátila na českokrumlovský soud.

Ten v březnu rozhodl, že je výpověď od vedení školy z formálních důvodů neplatná. Ředitelka se proto rozhodla obrátit na odvolací soud. Už během soudního jednání rodiče údajně šikanovaných dětí tvrdili, že v případě návratu učitelky Marečkové do školy své děti zapíší jinam.