Audit majetku Jiřího Čunka je hotov, zatím je tajný

Praha - Detektivové z americké agentury Kroll dokončili audit rodinného majetku vicepremiéra Jiřího Čunka. Výsledek více než měsíčního vyšetřování největší světové agentury má prý v nejbližších dnech dorazit ministrovi zahraničí Karlu Schwarzenbergovi. Ministr zprávu odtajní až po podpisu smlouvy o radaru. Informují o tom Hospodářské noviny.

„Nebudu se tím zabývat dřív, než se vrátím z cesty na Kavkaz, a pak mám důležité povinnosti v Praze,“ řekl včera HN ministr zahraničí Karel
Schwarzenberg s tím, že nejpozději do deseti dnů by měl mít dokument na stole. Ministr zítra ráno odjíždí na historicky první oficiální návštěvu
Arménie, Gruzie a Ázerbájdžánu a vrátí se až za týden. Hned po návratu ho čeká podpis česko-americké dohody o radaru. 

Schwarzenberg v neděli popřel, že by už audit četl. Nejdřív se prý chystá s jeho výsledky seznámit premiéra Mirka Topolánka. Pak promluví se svým stranickým šéfem Martinem Bursíkem a vicepremiérem Čunkem. Ministr také už dříve slíbil, že audit zveřejní.

Sám Čunek tvrdí, že zatím o výsledcích auditu také nic neví. „Nemám žádné zprávy a netrpělivý nejsem. Jsem přesvědčen, že nemám být proč,“ vzkázal v pátek. Podle HN ale v zákulisí koluje zpráva o tom, že Schwarzenberg už má zprávu k dispozici a dává vládě čas na vytvoření scénáře, jak s výsledky auditu naložit dál. „Podle mých informací má ministr už závěry k dispozici, a protože vyznívají pro pana Čunka problematicky, řeší se teď, co bude dál,“ řekl v neděli HN stínový ministr zahraničí ČSSD Lubomír Zaorálek.