Europoslanec Ransdorf srazil na přechodu v Praze 6 ženu

Praha - Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) srazil včera před dvacátou hodinou v Karlovarské ulici v Praze 6 na přechodu pro chodce mladou ženu. Dívka utrpěla zranění hlavy a byla převezena do nemocnice. Podle policejní mluvčí Ivy Knolové zatím není jasné, kdo nehodu zavinil. Policie případ vyšetřuje. Ransdorf nehodu Právu a serveru iDnes potvrdil.

„Osmnáctiletá dívka byla odvezena s poraněním hlavy do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, dívka je mimo ohrožení života,“ řekla Jiřina Ernestová, mluvčí pražské záchranné služby. 

Mluvčí KSČM Monika Hoření oznámila, že zranění dívky nebylo vážné: „Mám informaci, že dívka už opustila nemocnici, odešla v doprovodu svých rodičů.“ 

„Dívku srazil pan europoslanec v hustém dešti. Kvůli snížené viditelnosti a nepřehlednosti místa ji asi neviděl,“ dodala Hoření.

Miloslav Ransdorf zranil na přechodu v Praze 6 čtyřiačtyřicetiletou ženu také v červnu 2007. Žena utrpěla lehčí zranění. Policisté předali loňský případ magistrátu ke správnímu řízení jako přestupek.