Matka prý v Berouně týrala své děti

Beroun - Ve čtvrtek se v Berouně objevil další smutný případ týrání malých dětí - přišlo se na něj díky sousedce. Ta údajně upozornila dětskou lékařku, která vše nahlásila odboru sociální péče. Z týrání dvouletého chlapce a jeho šestileté sestry je podezřelá jejich matka. O případu informoval Berounský deník.

Pracovnice odboru sociální péče okamžitě informovaly policii a k okresnímu soudu v Berouně podaly podnět k předběžnému opatření k odebrání dětí z rodiny. Policie zareagovala okamžitě a ještě ve čtvrtek v noci děti odvezla do Dětského domova v Kladně. Tam prošly psychologickými testy a dalšími vyšetřeními. „Děti měly na svých tělech zjevné podlitiny a modřiny. Z čeho jsou způsobeny nebo kdo je způsobil, to je věcí šetření policie,“ říká ředitelka dětského domova Hana Gabrielová.

Podle Berounského deníku měly děti na krku obojky a podstupovaly tělesné i psychické tresty. Údajně měly být i nahrávány na kameru. Ředitelka Dětského domova ale tragický scénář dementovala. „Děti nebyly v žádném případě ohroženy na životě, po příjezdu samozřejmě byly vystresované, nicméně noc strávily naprosto klidně a v současné době se mezi kolektivem adaptují v pořádku." Policie zatím nikoho neobvinila, na případ ale uvalila informační embargo.