Greenpeace protestovalo proti radaru: Nedělejte z nás terč

Praha - Transparent s motivem terče vyvěsili aktivisté Greenpeace dnes ráno před pražské letenské kyvadlo. Podobný zavlál před několika týdny nad radarovou kótou 718  v Brdech, kterou Greenpeace na šest neděl obsadilo. "Chceme nadále používat tento symbol na zdůraznění toho, že Česká republika by se mohla stát terčem v závodech nového jaderného zbrojení, ke kterým tento projekt silně provokuje," uvedl výkonný ředitel organizace Jiří Tutter.

„Projektem“ označil radarovou základnu, kvůli které dnes do Prahy přiletěla americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová. Má zde podepsat smlouvu o radaru, společně se šéfem české diplomacie Karlem Schwarzenbergem. Proti odpolednímu podpisu protestovalo několik dalších příznivců Greenpeace také před právnickou fakultou. V rukou drželi transparenty s nápisy Don´t make us a target (Nedělejte z nás terč).

Členové Greenpeace s nápisy "Nedělejte z nás cíl" protestují v Praze proti umístění radaru protiraketové obrany USA v Česku. Aktivisté také vyvěsili u metronomu na Letné obří transparent s vyznačeným terčem.
Členové Greenpeace s nápisy „Nedělejte z nás cíl“ protestují v Praze proti umístění radaru protiraketové obrany USA v Česku. Aktivisté také vyvěsili u metronomu na Letné obří transparent s vyznačeným terčem.