Rychlíky Praha - Brno se v pátek vrátí na obvyklou trasu

Praha - Mezi Prahou a Brnem se v pátek vrátí rychlíky na svou obvyklou trasu a přestanou jezdit z hlavního města do Kolína odklonem. Od 5. dubna rychlíky projížděly přes Nymburk, protože v Kolíně byl příjezd přímo od Prahy zablokován kvůli opravám kolejí, informovaly České dráhy.

„Spolu s průjezdem přes kolínské nádraží Správa železniční dopravní cesty znovu zprovoznila nově zrekonstruované nástupiště číslo tři,“ uvedl Petr Pošta z tiskového oddělení ČD. Cesta rychlíkem Praha - Havlíčkův Brod - Brno by se tak měla zhruba o čtvrt hodiny zkrátit.

Pošta zároveň upozornil na výluku, která je nyní na hlavní koridorové trati Praha - Česká Třebová - Brno, kudy jezdí vlaky EuroCity a pendolina. Kvůli pracím na koridoru je od 7. do 10. července snížena kapacita trati mezi stanicemi Velim a Kolín. Některé dálkové vlaky proto jedou odklonem a místo některých regionálních vlaků dopravují cestující náhradní autobusy.

Výluky jsou v posledních měsících na železnici častým jevem. Důvodem je především výstavba koridorů a modernizace nádraží. Se zpožděními se potýkají například cestující na trase Praha - České Budějovice nebo Plzeň - Cheb.