Tragická nehoda kamionu blokovala dálnici D5, řidiče zasypal náklad

Plzeň - Tragická nehoda kamionu komplikovala od rána dopravu na dálnici D5 na 68. kilometru u Plzně. Kamion tam narazil do středových svodidel a jeho řidič při nehodě zemřel, uvedla mluvčí hasičů Alena Marešová. Ve směru na Prahu tam byla dálnice do 10:30 neprůjezdná a podařilo se jí plně zprůjezdnit až v 11:45. Převrácený kamion na více než pět hodin zastavil provoz na dálnici. Příčiny nehody se stále vyšetřují, řekla policejní mluvčí Martina Kohoutová.

Havárie zablokovala dálnici krátce před šestou hodinou. Po příjezdu na místo nehody hasiči zjistili, že se z kamionu rozsypaly převážené elektrosoučástky a náklad zasypal šestatřicetiletého řidiče, který na místě zemřel.

O čtyři roky starší spolujezdec byl s lehčím zraněním převezen do rokycanské nemocnice. Podle mluvčí krajských hasičů Aleny Marešové měl poraněné končetiny. „Oba muži byli cizí státní příslušníci,“ uvedla Kohoutová.   

Objížďka ve směru na Prahu vedla přes výjezd na 86. kilometru v Liticích nebo 76. kilometru v Černicích, zpět na plzeňskou dálnici se najíždělo u Ejpovic a Rokycan.