Festival zkomplikoval dopravu ve Vizovicích na Zlínsku

Vizovice (Zlínsko) - Doprava ve Vizovicích na Zlínsku se komplikuje; na hlavním tahu mezi oběma městy se tvoří dlouhé kolony. Z areálu místní vizovické likérky totiž odjíždějí tisíce lidí, kteří v uplynulých čtyřech dnech navštívili jeden z největších rockových festivalů v Česku Masters of Rock. V ulicích i podél hlavní cesty je několik desítek policistů, kteří dopravu na místě koordinují.

Podle policejních odhadů navštívilo rockový maraton na 30 000 lidí, podél hlavního silničního tahu i na vyhrazených parkovištích přitom stálo více než 10 000 vozidel. Výrazná většina návštěvníků opouští Vizovice až dnes, čtyřdenní akce totiž skončila okolo 1:00.

„Apelujeme na řidiče, aby zvýšili opatrnost, dodržovali bezpečnou vzdálenost a byli trpěliví,“ sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Zároveň upozornila, že každý řidič, kterého policisté zastaví, se podrobuje orientační dechové zkoušce.

Největším tahákem letošního Masters of Rock ve Vizovicích bylo čtvrteční poslední živé vystoupení amerických Ministry, hned po nich na jevišti vystoupila hlavní hvězda festivalu britští Def Leppard. V první den akce tak do města, které má zhruba 4700 obyvatel, zavítalo na 20 000 fanoušků. Výrazný hudební zážitek si lidé odnesli také ze sobotního vystoupení finské skupiny Apocalyptica.