Ryanair začne od října létat z Prahy do Stockholmu

Praha - Nízkonákladové aerolinie Ryanair začnou koncem října létat z Prahy na letiště Stockholm-Skavsta, které je zhruba 100 kilometrů od švédského hlavního města, uvedla mluvčí letiště v Ruzyni Eva Krejčí. Jde již o čtvrtou novou linku z Prahy, jejíž otevření Ryanair na podzim plánuje.

Do Švédska hodlá irská společnost létat čtyřikrát týdně, v pondělí, ve středu, v pátek a neděli; celkový počet cestujících mezi oběma městy odhaduje na 60 000 za rok. Ceny letenek budou různé, na počátek provozu linky avizuje dopravce cenu zpátečního lístku 1000 korun.

Do Stockholmu létají z Prahy také České aerolinie, skandinávský letecký dopravce SAS a Sterling Airlines. Všechny společnosti ale využívají velké mezinárodní letiště Arlanda.

Největší evropské nízkonákladové aerolinie Ryanair zahájily lety z Prahy v loňském roce. Na lince Praha-Dublin nyní létají sedmkrát týdně. Vedle Stockholmu-Skavsta začnou letadla firmy na podzim nově létat z Prahy také na letiště Frankfurt-Hahn v Německu a East Midlands a Birmingham v Británii.

Vesměs jde o letiště, kde má dopravce základnu, tedy jsou zde trvale umístěna jeho letadla. Celkem má Ryanair v Evropě 27 základen a provozuje 692 linek do 26 zemí.