Senátor Balín dostal za „ťuknutí na parkovišti“ pokutu čtyři tisíce korun

Praha - Za dopravní nehodu udělil dnes senátní výbor komunistickému senátorovi Vlastimilu Balínovi pokutu čtyři tisíce korun. Dopravním proviněním některého z členů horní komory se imunitní výbor zabýval v disciplinárním řízení zhruba po pěti letech. Senátoři většinou využívají možnosti řešit své přestupky stejně jako ostatní občané. Balín ale tento způsob nezvolil. "Chtěl jsem, aby to bylo projednáno nezávislým orgánem, který nemá na mostecké prostředí žádný dotyk," uvedl senátor, který je zároveň mosteckým zastupitelem.

Balín se svým vozidlem podle policie narazil na parkovišti do poštovního auta. Výbor se přiklonil k pokutě v horní polovině sazby kvůli tomu, že senátor z místa ujel, jinak ale šlo podle předsedy imunitního výboru Jiřího Pospíšila (ODS) o „banální ťuknutí na parkovišti“.

Balín svůj odjezd z místa nehody zdůvodnil tím, že si žádný střet s jiným autem neuvědomoval a na poškození svého vozu přišel náhodně. S udělenou pokutou byl smířen. „Beru tenhle výsledek. Myslím si, že v Mostě by to asi bylo nižší, ale prostě takový je život,“ uvedl.