Řidič zemřel při nehodě na Strakonicku

Tchořovice (Strakonicko) - Čtyřiatřicetiletý řidič osobního auta BMW havaroval dnes ráno kolem půl páté u Tchořovic na Strakonicku. Hasiči zraněného muže vyprošťovali z vozu, řidič ale zraněním podlehl. Záchranáři už mu nemohli pomoci, uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Příčinu nehody vyšetřuje policie.

Zdroj: www.hzszlk.eu Autor: HZS Zlínského kraje

Nehoda se stala na silnici II/174 mezi obcemi Pole a Lnáře. Zřejmě kvůli nepřiměřené rychlosti sjel řidič ze silnice a narazil do stromu. Hmotná škoda dosáhla 200 000 korun, doplnila mluvčí policie Hana Moltašová.

Poslední tragická nehoda se na jihu Čech stala v neděli ráno. Dva lidské životy si vyžádala srážka osobního automobilu a autobusu v Českých Budějovicích. Obě oběti střetu byly v osobním voze, dva cestující v autobuse utrpěli lehká zranění. Řidič auta nedal autobusu na křižovatce přednost.

Mrtvých na jihočeských silnicích letos přibylo, ačkoli klesl počet nehod. Loni v prvním pololetí policisté evidovali 5262 kolizí, letos se jich ve stejném období stalo o 637 méně. Ze 37 na 39 ale vzrostl počet obětí nehod, více lidí se také při nehodách těžce zranilo. V roce 2007 bylo 135 těžce zraněných, letos jich bylo 146.