U Hradce Králové se zřítil ultralight, zřejmě jeden mrtvý

Hradec Králové - Ultralehké letadlo se dnes odpoledne zřítilo na pole u Hradce Králové. V hořících troskách zahynul pilot letadla. Podle policie muž ve stroji letěl sám. Tři lidé z nedalekého letiště se při hašení požáru nadýchali zplodin. Záchranáři je převezli na pozorování do nemocnice, řekla to mluvčí hasičů.

Zdroj: www.hzshk.cz Autor: HZS Královéhradeckého kraje

Mluvčí hradecké policie uvedla, že letadlo spadlo na pole mezi řekou Labe a Správčickým písníkem a začalo hořet. „V troskách byl mrtvý muž, příčina jeho smrti i příčina pádu letadla bude předmětem šetření,“ řekla policejní mluvčí. Ředitel akciové společnosti Letecké služby Hradec Králové, která provozuje hradecké letiště, Tomáš Kvítek dnes pouze potvrdil, že ultralehký letoun startoval z Hradce Králové. „K nehodě se nebudu vyjadřovat,“ řekl Kvítek.

Server iDnes.cz uvedl, že podle svědků z místa nehody ultralehkému letadlu zhasl motor a poté stroj začal padat k zemi. Po dopadu začal hořet a stoupal z něj hustý sloup dýmu. Na místě zasahoval také vrtulník. Záchranáři nedaleko místa pádu letadla shodou okolností našli také oběšeného muže.

K nehodám ultralehkých letadel vyjíždějí záchranáři v republice několikrát ročně. Například 7. července se zřítilo ultralehké letadlo na letišti v Dolním Benešově na Opavsku, muž a žena polské národnosti, kteří byli na palubě, utrpěli lehká zranění. V Královéhradeckém kraji naposledy spadlo ultralehké letadlo letos v červnu, kdy v troskách letadla ve Vokšicích na Jičínsku zemřeli dva letci ve věku 46 a 32 let. Příčina nehody se stále zjišťuje.