Tři motorkáři zdemolovali auto a zranili řidiče

Ostrava - Policie hledá v Ostravě trojici motorkářů, kteří ve středu vpodvečer napadli v Místecké ulici řidiče Opelu Kadett. Řidič opelu předjížděl jiné vozidlo a v témže okamžiku měl předjíždět také motocyklista bez registrační značky. Řidiče se pak snažili zastavit tři "motorkáři" zablokováním komunikace, informovala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Poté měli dva „motorkáři“ nezjištěným způsobem rozbít skleněnou výplň okna, poškodit čelní okno a urazit zpětné zrcátko auta. Řidič dostal několik ran pěstí a pachatelé mu sebrali klíčky od vozidla a odjezd doprovodili několika výhrůžkami.

Muž utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice. Doba léčení není dosud stanovena. Motorkáři mu způsobili škodu na majetku předběžně ve výši 6000 korun.

„Motorky byly bez registračních značek, jedna červené barvy, druhá barvy žluté, třetí nezjištěna. Řidiči motorek byli oděni do triček a kraťasů,“ uvedla mluvčí.

Policisté věc prověřují pro trestné činy omezování osobní svobody, poškozování cizí věci, ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a krádež. Dále žádajíobčany, kteří mají k události informace, aby je sdělili na obvodním oddělení Policie ČR Ostrava-Hrabůvka, tel. 974 728 401 nebo na linku 158.